Vyhodnotenie - Muži 2024

1. Kráľ koruny – Mifo

Miško začínal na klasickom bicykli, potom prešiel na elektro, ale keďže ostatné koruny sa väčšinou na elektro robiť nedajú, vrátil sa k štandardnému bicyklu. Keďže je už podkutý móresmi iných korún, najmä tých českých, rozhodol sa vyskúšať si ponavliekať vrcholy ako korálky na jedinú niť, ktorou je súvisla trasa dookola.

Svojich 7 výjazdov naplánoval tak, že kde jeden deň skončil, tam na ďalší deň pokračoval. Najazdil spolu 460,5 km s prevýšením 7 400 m. Vlak použil len jedenkrát, inak vždy bicykloval od domu do domu.

Najviac sa mu páčila – ako inak – víla Amálka a najťažšia bola chata pod Pariakovo. Už by si nikdy nezopakoval bunker v Baňa Lucia (asi preto, že ho tu zradil telefón a navigácia a musel sa pýtať domácich). Nabudúce by určite uvítal opäť chatu Lajoška, lebo tá sa nikdy neomrzí. 

Pýtame sa Vás ešte, aké používate programy na záznam trasy – Mišo používa Garmin a Sigma a trasy v Strave klube si zatiaľ neštudoval.

Určite sa už teší na ďalší ročník VKA, lebo nám dal aj jeden tip na vrchol 2025.

2. Prvý vicekráľ – Jazva888

Jäzva bol ako každý rok nedočkavý. I keď sme začínali už 16.3., k tomuto termínu už mal celú korunu prejdenú „nanečisto“, najmä pomohol s vynesením tabličiek na niektoré vrcholy.

Korunu oficiálne zvládol za 6 výjazdov s parametrami 587,98 km a 9 028 m prevýšenia, pekne vždy z domu do domu, bez použitia iného dopravného prostriedku.

Najväčší počet zdolaných vrcholov bolo 5 na jeden výjazd.

Najdlhší výjazd bol ten posledný – 128 km, ale najväčšie prevýšenie v jeden deň bolo 2 093 m v etape Ružínsky flek – Folkmarské kríže – Folkmarská skala a Lajoška.

Najviac sa mu páčil vrchol Okruh pod planinami. A typicky po Jäzvovsky – „taký, ktorý už neopakovať nemá, lebo na každom bolo niečo pekné“. Ale má iné naj – najväčšie bahno zažil na vysielači nad Nižnou Hutkou.

Na otázku, či má nejaké námety na zlepšenie, odpovedal lakonicky – „je to fajn“.

Už sa teší na ďalšie koruny – Spišskú, Gemerskú a Liptovskú, ale pomedzi si ešte nejaké naše istotne zopakuje.

Tiež nám dal jeden tajný tip, o ktorom aj my uvažujeme, takže sa asi stane skutočnosťou.

3. Gogen

Keďže má plno práce s plnením PešoVKY s celou rodinou, poslal len veľmi stručný dotazník:

Spolu zdolal korunu na 7 výjazdov, ale maximálny počet vrcholov za 1 deň je ozaj impozantný – 6.

Najazdil spolu 423,73 km (na 100 m presne) s prevýšením 7 553 m.

Trošku si aj pomohol s priblížením – 2x autom a 3x vlakom.

Za najťažší považuje útulňu Polianka a za najkrajšie chatu Údoľ a Zabudnutú rozhľadňu.

A nechce už opakovať vrchol U víly Amálky – a to sme si mysleli, že všetci sa do nej zamilovali.

Je to individualista a svoje trasy si vymýšľa sám, lebo na otázku, či používa odporúčania na stránke odpovedal úplne lakonicky – NIE!

A ako tip do ďalšieho ročníka napísal, že tie najkrajšie by si pokojne aj zopakoval…..

4. Etto73

Starý harcovník, je s korunou už od jej prvého ročníka. Tento rok si to rozplánoval na 10 výjazdov, teda aj spájal, najviac však spojil do jedného výjazdu 3, aby sa mu ciele príliš rýchlo neminuli.

Najazdil spolu úctyhodných 702,62 km s prevýšením 10 499 m (podľa Stravy). Niet sa čo čudovať, keď všetky vrcholy dal systémom „z domu do domu“.

Na otázku, ktorý vrchol bol najťažší, odpovedal lakonicky – „ani jeden“ a za najkrajšiu vyhlásil Kojšovku, i keď ani vrcholy v Slanských vrchoch neboli najhoršie.

Kríže nad Folkmarom by už asi neopakoval, naopak privítal by opäť útulňu na Kráľovej studni.

Potešilo nás, že pri väčšine výjazdov sa inšpiruje odporúčaniami na stránke koruny, také pomôcky sú pri plánovaní super.

O iných korunách vie, ale zatiaľ sa k nim nedostal.

Tip na vrchol 2025 nám nedal, takže sa asi spoľahne na náš výber.