Vyhodnotenie - Deti do 15r. 2022

1. Princ Miško

Tretia účasť a tretie prvenstvo v kategórii chlapcov do 15 rokov.

Miško na svojich 10 vrcholov potreboval 8 výjazdov a najazdil na nich 117,8 km s prevýšením 1 791 m. Vybral si týchto 10 vrcholov – Rozhľadňa Perínske rybníky, Ropík, kaplnka v Šemši, Altánok pod Bielou skalou, Ujházyho kríž, Heringeš, Kobylianka, Abrahám, Diaľna a okruh – pekný výber. Na niektoré sa s tatom približovali autom tak, aby si čo najviac užili bezpečnú jazdu na bicykli mimo hustej premávky. Najviac sa mu páčil Ropík s výhľadom – asi aj preto, že tam ich sprevádzala aj mamka Gabika. Ale aj okruh bol veľmi pekný a zaujímavý. Za najťažší zo svojich vrcholov považuje Altánok pod Bielou skalou, ale tatko použil výbornú motiváciu – vidina vyprážaného syru na Alpinke urobila svoje aj s výdržou aj s kondíciou.

Ktorý vrchol už neopakovať? No, taký podľa Miška nie je, na každom je niečo pekné.
A čo odkazuje organizátorom?
„Ste super a ešte som neskončil, pri 10 vrcholoch určite neostanem!
Pôjdem ešte nejaké ďalšie a niektoré si aj zopakujem s bratrancom.

2. Už trojnásobná princezná Pepa

Pepa, ani rodičia kilometre nepočítajú, nie sú podstatné. K vzdialeným vrcholom sa približujú autom, na Kojšovku šli cyklobusom.

Zatiaľ najdlhší výlet meral 44 km (Kojšovka, Trohánka, Studnička pod Tisíckou). Tento rok sa jej najviac páčil Ropík – kvôli najkrajšiemu výhľadu. Najťažším bola Trohánka – asi preto, že bola spojená s dvoma ďalšími vrcholmi. A čo by chcela na budúci rok? Opäť nejakú peknú kaplnku v lese.

Korunu v ďalšom roku určite bude jazdiť, ale tento rok by sa chcela pozrieť aj k susedom – možno na niektoré vrcholy Šarišskej koruny – Pepa, odporúčame pozrieť si Spišskú korunu, niektoré vrcholy sú ozaj pekné.

Či by chcela vidieť trasy ostatných vrchárov? No samozrejme, i keď asi teraz budú ešte nad jej sily, časom ich určite zvládne.

Ďakujeme Pepinmu ujovi Mirovi – teda vrchárovi ETTOvi, že k nám priviedol takú perfektnú vrchárku a nainfikoval ju pravým vrchárskym bacilom…..

A odkaz pre organizátorov na záver – „Vďaka VK Abov som spoznala veľa krásnych miest a máme kopec spoločných zážitkov s rodičmi. Máte super stránku, aj informácie o vrcholoch,  aj keď ocko dokáže zablúdiť aj tak. A máte pekné medaily a chutné muffiny :)“

A chcela by sa pozrieť na hrad Füzér.

3. Sebi

Starší zo súrodeneckej dvojice, ktorá nám na fotkách vždy pripomenie malé Ninja – korytnačky.

S rodičmi, ktorí stále ostávajú v prísnej anonymite, zdolali 10 vrcholov na 9 výjazdov, teda len dva vrcholy si spojili a to hneď tie z najkrajších – Kojšovku a Studničku pod Tisíckou.

Vybrali si tieto vrcholy – Kojšovka, Perínske rybníky, Šemša, Altánok s výhľadom, Heringeš, Pomník zradenej lásky, Trohánka, Abrahám, Studnička pod Tisíckou, Diaľna.

 Za najkrajší vrchol považuje Sebi Abrahám – 21. poludník, najťažší nemá žiadny, ale vie, že už by nešiel na Trohánku.

 Z iných korún vie o Spišskej – veď tá je hneď za rohom.

Čo by sme mali robiť inak? – vraj nič, všetko je výborné tak, ako to je, ale napriek tomu sa vyjadril, že ešte nevie, či bude jazdiť aj na budúci rok.

 A tip na vrchol 2023? – Ladislavova vyvieračka.

Sebi, ďakujeme, že s nami jazdíš a áno, Ladislavova vyvieračka BUDE!!! Vyznačenie novej cyklotrasy je už v procese realizácie. A preto dúfame, že sa opäť pridáš, lebo opäť bude veľa miest, kde sa bude dať piknikovať a opekať.

4. Nathaniel

Mladší z našich Ninja – korytnačiek, sa v dotazníku vyjadril jasne a rezolútne: „áno, páčilo sa mi a chcem jazdiť aj na budúci rok!“

Parametre má zhodné s bratom, veď na každom vrchole pekne spoločne opierajú o seba kolesá bicykla – 10 vrcholov, 9 dní 185,49 km.

Natimu sa najviac páčil Pomník zradenej lásky – až tak veľmi, že by si ho najradšej ihneď zopakoval.

Nikdy by už nechcel ísť na Trohánku.

A kam by šiel rád na budúci rok? – „Kde poviete, tam pôjdem.“ – ďakujeme za dôveru.

A najkrajší je odkaz organizátorom na záver – „Mne sa to strašne páči a bude aj oslava?“

Nati, bude, oslava bude, aj niečo sladké bude a už sa na teba všetci tešíme. A nezabudni vziať so sebou oboch rodičov, aby sme ich už konečne spoznali, keď sa nám na fotkách skrývajú.

5. Julka Jesenska

Julka jazdila s tatom a spolu s bratom, takže v rodinnom minikolektíve. Celkovo si urobili 8 výjazdov.

Na priblíženie sme raz využili cyklobus do Zlatej Idky a až do Košíc sme cez Kojšovskú hoľu a Studničku pod Tisíckou prišli v tíme s adminmi Vrchárskej koruny a párkrát auto na skrátenie prístupovej trasy..

Počas celej koruny mala rodinka šťastie na počasie.

Najviac sa jej páčili Šemša, Ujházyho kríž na Lemešanskej špacírke a tradične Kojšovka a studnička.

Najťažší bol pre Julku Kysacký hrad a chcela by sa s korunou pozrieť na Hrešnú.

Samozrejme, že bude jazdiť aj na budúci rok, lebo o korune jej povedal ocko a s ním bude jazdiť aj na budúci rok.

Má aj nejaké tipy na vrcholy 2023, musíme povedať, že všetky tri presne trafila….

Zaujímavý nápad – „mali by byť aj nejaké také viac detské vrcholy – teda prístupné priamo z Košíc aj bez toho, aby sme museli najazdiť veľa kilometrov.“

Na otázku, či sa chce pridať k tímu organizátorov, Julka aj s Riškom pohotovo odpovedali – na to máme otca, hehehe…“ Takže Jäzva, chce, nechce bude sa na pokyn potomkov činiť.

6. Risko Jesensky

Riško jazdil so sestrou a spolu s bratom, takže v rodinnom minikolektíve. Celkovo si urobili 8 výjazdov.

Na priblíženie sme raz využili cyklobus do Zlatej Idky a až do Košíc sme cez Kojšovskú hoľu a Studničku pod Tisíckou prišli v tíme s adminmi Vrchárskej koruny a párkrát auto..

Počas celej koruny mala rodinka šťastie na počasie.

Najviac sa mu páčili Šemša, Ujházyho kríž na Lemešanskej špacírke a tradične Kojšovka a studnička.

Najťažší bol pre Riška Kysacký hrad a chcel by sa s korunou pozrieť na Hrešnú.

Samozrejme, že bude jazdiť aj na budúci rok, lebo o korune muj povedal ocko a s ním bude jazdiť aj na budúci rok a aj jeho kamaráti jazdia..

Má aj nejaké tipy na vrcholy 2023, musíme povedať, že všetky tri presne trafil….

Zaujímavý nápad – „mali by byť v korune aj nejaké také viac detské vrcholy – teda prístupné priamo z Košíc aj bez toho, aby sme museli najazdiť veľa kilometrov.“

Na otázku, či sa chce pridať k tímu organizátorov, Julka aj s Riškom pohotovo odpovedali – na to máme otca, hehehe…“ Takže Jäzva, chce, nechce bude sa na pokyn potomkov činiť.

7. Luky

Svojich detských 10 vrcholov zvládol s tatom na 6 výjazdov.

Najazdil spolu 101 km s prevýšením 2 062 m.

Trošku si s tatom pomohli aj autom – do Zlatej Idky, Lemešian, či Medzeva, ale vrcholy aj tak stáli za to.

Najviac sa mu páčila Kobylianka, pre krásny výhľad.

Najťažší bol Kauligov vrch a ten by už určite nechcel opakovať.

A kam sa chce pozrieť niekedy nabúce? No samozrejme na najkrajšiu Kobylianku.

Pre organizátorov má vážny odkaz – pre deti vytýčiť samostatné vrcholy, ktoré by dokázali zvládnuť z Košíc bez toho, aby museli cestovať autom, dokonca nám dal aj niekoľko tipov – Jahodná, Bankov, Alpinka, Hrešná, Slonia hlava, Heringeš, Myslavský vysielač, Letisko…..

Tak toto je slovo do bitky a určite sa tým budeme zaoberať – ale na oplátku čakáme, že do koruny privedie všetkých svojich kamarátov….

8. Kubko

Kubko jazdil s tatom, ktorý si prekladal vrcholy svoje so spoločnými. Detskú korunu zvládli na 7 výjazdov, pričom okruh museli robiť na dvakrát. Nie preto, že by ho nezvládli naraz, ale vyhnala ich z trasy poriadna búrka.

Najazdil 69 km s prevýšením 1682 m.  Okrem Heringeša sa ku kopcom presúvali autom.

Najviac sa mu páčila Kojšovka, ktorá bola zároveň aj najťažšia.

Určite by už neopakoval kaplnku v Šemši – niežeby nebola pekná, ale v ten deň to už bol 4. vrchol a bol už unavený, tak nepekne spadol.

Aj na budúci rok sa chce samozrejme vyštverať na Kojšovku.

Či chce jazdiť korunu aj na budúci rok? No samozrejme, a hneď má aj tip pre budúci ročník – veľmi sa mu páčili v r. 2021 Tri studničky, tak tie by si rád zopakoval.

9. Tomas

Na korunu ho motivoval bratranec Miško a strýko Marcel, ktorí s ním všetky vrcholy aj prešli. Keďže sa pridal až neskôr, niektoré vrcholy (napr. Heringeš) si princ Miško s bratrancom zopakoval.

Už minulý rok vyhlásil, že by sa chcel pridať a zdolávať na bicykli vrcholy, tak ho tiež prihlásili do koruny.

Desať vrcholov zdolal na 6 výjazdov, trošku si pomohli aj autom.

Páčili sa mu miesta z okruhu a najkrajší bol Ropík, ktorý bol jeho posledný vrchol.

Dosť ťažký bol Kauligov vrch.

Záverečný odkaz: „Chcel by som jazdiť aj ďalší rok, páčilo sa mi to. Budem sa tešiť na nové dobrodružstvá.”

Dokonca nám dal aj tip na vrchol – a zdá sa, že sa celkom trafil – ak nie 2023, tak 2024 sa do výberu dostane určite.