Vyhodnotenie - Elektrobicykle 2022

1. Elektrokráľ – Juraj Adamčík

Tento vrchár sa s nami akosi nechce podeliť o svoje dojmy a dotazník nám doteraz nevyplnil. Tak musíme vyhodnotenie urobiť len podľa toho, čo nám prezradili fotky.

Po minuloročnej účasti, keď nám nezachoval priazeň a po 4 vrcholoch si už viac nezaknihoval, sa tento rok do toho poriadne zahryzol.

Podľa dátumov fotiek pri prihlasovaní vrcholov dedukujeme, že vrcholy koruny zvládol v čase 19.3. – 14.4.202 na 10 výjazdov.

Najväčšiu záťaž si asi naložil 22.3.2022, keď zvládol okrem Kánya hegy a Hejce aj celý južný okruh. Naopak ľahké ciele ako Perínske rybníky, či kaplnku v Šemši si nechal zrejme ako vychádzkové výletíky na sólovku.

Na Perínskych rybníkoch sa mu dokonca podarilo zakraľovať.

Tak teda len dúfame, že sa mu páčilo a že nám zachová priazeň a uvidíme sa na záverečnom vyhodnotení koruny.

2. Mifo

VKA splnil na 15 výjazdov a ako skúsený harcovník už vie, ako si trasy pospájať. Najťažším preňho bol maďarský výjazd – vyrazil hneď po otvorení koruny priamo z domu. Absolvoval 97 km priamo z domu a späť a podarilo sa mu na NATO veži a na vrchole Hejce zakraľovať.

Celkovo najazdil 880 km s prevýšením 12 044 m.

Kvôli vzdialenejším bodom použil 5x vlak (lebo doma nie je v Košiciach tak to má ďalej ako my Košičania) a raz auto, keď kvôli VK československej rýchlo potreboval absolvovať Kojšovku. Ale v priebehu roka si ju vybehol ešte 3x.

Najviac sa mu páčil tento rok Pomník zradenej lásky – nádherné prostredie.

Najťažší bol vrchol Hejce, pretože si cestu chcel skrátiť a tlačil po pešej značke plnej polomov a skál.

Ktorý vrchol už neopakovať? Bradlo. A ktorý opäť zaradiť? Samozrejme Kojšovskú hoľu a Pomník zradenej lásky.

O ostatných korunách toho vie veľa, a aj má s nimi osobné skúsenosti, veď v tomto roku absolvoval v úžasnej partii 63+ VK Južnej Moravy a individuálne VK československú, kde skončil na 3. mieste a celkovo ako najlepší Slovák. Okrem toho má pred dokončením ešte aj korunu Spišskú.

Dal nám aj niekoľko tipov na rok 2023, budeme sa im venovať.