Vyhodnotenie - Ženy 2023

1. Kráľovná koruny – ZuzVas

Zuzka patrí do Veselej partie, ktorá svojimi fotkami vždy vyčarí úsmev na našich tvárach.

TO, že sú ozaj zohratá partia, nám dokumentuje aj to, že komentovali svoje výkony temer jednotne s vrchárom Bugym.

8 výjazdov, 491,91 km a 9 070 m prevýšenia.

Spoločne ako najkrajší označili Prielohy aj s chatou Lesnica – hlavne kvôli vode, ktorá im v úmornej horúčave „zachránila život“.

Ktorý vrchol bol najťažší? No, najťažšie boli asi tie spojovacie alternatívy medzi vrcholmi, ktoré im ponúkli mapy.cz. Nie vždy to, čo je najkratšie, je aj najkrajšie, či najpohodlnejšie.

Napriek tomu, že miestami viac tlačili ako bicyklovali, nemajú taký vrchol, ktorý by považovali za najhorší a treba ho vyradiť raz a navždy.

Samozrejme, že bude jazdiť aj nasledujúci rok.

2. Ivi

Dala si osobnú výzvu – každému vrcholu venovať osobitný výjazd a všetky vrcholy zdolať len vlastnými silami, teda na bicykli, bez akejkoľvek podpory. Aj keď šla pri niektorom výjazde okolo oného vrcholu, vynechala ho a vyšla naň až pri ďalšom výjazde.

Spolu najazdila 1 419 km s prevýšením 19 270 m. Najviac sa jej páčil Ružínsky okruh, hrad Regéc a Bogota-Tereš – zdá sa, že tie najťažšie kúsky. Za najťažší považuje Krutekovu útulňu pod Jedľovcom – kvôli záverečnému stúpaniu a najmä preto, že bolo mimoriadne horúco, čo bolo vyčerpávajúce.

A ktorý vrchol už neopakovať? Taký neexistuje…. Aj nabudúce by sa rada pozrela na Bogotu a Tereš a na chatu Zálom. Samozrejme, že sa chystá na korunu aj na budúci rok. Rada by sa pozrela aj na kostol sv. Anny, ktorý bol v 1. ročníku koruny.

O iných korunách vie, ale zatiaľ sa tam nedostala….

 Na záver nám nechala takých odkaz:
„Chcem sa hlavne poďakovať organizátorom za všetko vynaložené úsilie. Výrazne ste obohatili naše cyklozážitky a mnohé krásne zákutia sme objavili iba Vašou zásluhou. Celú sezónu si vďaka tomu inšpiratívnemu projektu užívam viac ako kedykoľvek predtým. Už som namotivovaná aj na ďalší ročník 😊“

3. Terezia

Terka zdolala korunu na 9 výjazdov a najazdila cca 635 km s prevýšením 8 152 m.

Na priblíženie použila vlak a raz auto (do Zlatej Idky).

Najviac sa jej páčil Ružínsky okruh, chata Zálom by si zaslúžila v budúcnosti samostatný vrchol. Možno aj preto má k nemu taký pozitívny vzťah, že pomáhala pri osadzovaní tabuliek Fotopointov.

Najťažším vrcholom bola Bogota a nechcela by ju už opakovať. Nemala šťastie na výhľad, nevybrala si to najkrajšie počasie a pocit toho, že „veľký brat“ ju spoza plota sleduje, jej nebol príjemný.

Samozrejme sa chystá jazdiť našu korunu aj v r. 2024, tak ako aj Spišskú korunu, ktorú už tiež absolvovala niekoľkokrát.

Odkaz pre organizátorov: „Niet čo vytknúť. Vrcholy krásne, koruna pripravená a prezentovaná na vysokej úrovni👍“

Ďakujeme, budeme sa snažiť ešte viac.

4. Danielka

Danielka si vychutnala korunu na 12 výjazdoch. Najväčší počet vrcholov na 1 výjazd boli 4.

Najazdila celkom 480 km s prevýšením 10 400 m.

Pomohla si iba vlakom a v posledný deň pre nedostatok času použila na priblíženie auto. A toto auto aj pekne okomentovala: „nakoniec mi to už nevychádzalo, tak som to v posledný deň dala na “hulváta“, ale aj tak som prešla 35km/1230m výškových, navyše v zime a daždi“.

Najviac sa jej páčil Kríž nad Bukovcom a Jedľovec – aj napriek tomu mizernému počasiu. Tieto dva v nej zanechali najväčší dojem.

Najťažšia bola dvojkombinácia Paulínsky kláštor, Regéc – veľmi dlhý výjazd v horúčave po asfaltkách. Bolo to nezaujímavé, ale pravdu povediac mimo asfalt by to bolo ešte ťažšie.

Ktorý vrchol už neopakovať? – tie maďarské – nedá sa tam platiť eurami a nerozumie im. I keď je to Abov, mohlo by sa to vynechať.

V budúcich ročníkoch by sa rada pozrela na Kríž nad Bukovcom.

Korunu jazdiť bude samozrejme aj v r. 2024 a tajný tip pre nás nemá – nechá sa prekvapiť.