Vyhodnotenie - Deti do 15r. 2021

1. Princ Miško

Miška už minulý rok zlákal na korunu ocko, ktorý s ním aj tento rok zdolával všetky vrcholy. Na niektoré pozvali aj mamku, ktorá sa tiež stala vrchárkou.

Väčšinou si pomáhali pri výbere trasy s mapami na stránke VKA, ale aj na mapách.cz niekedy hľadali iné trasy. Za najkrajší vrchol považuje Skalku nad Hornádom. Najväčšou makačkou bol Okrúhly vrch. To dlhé stúpanie bola poriadna makačka, i keď je to po asfalte. V niektorom z ďalších rokov by sa určite mohla opakovať Skalka a nemá žiadny taký vrchol, ktorý by sa mu nepáčil.

I keď už zdolal predpísaných 10 vrcholov, teší sa ešte na Mošník, na ktorý sa s ockom chystajú. A ešte by na nejaký vrchol chcel zobrať aj mamku.

Parametre koruny: 10 vrcholov, 93,81 km a 2 167 m prevýšenia (podľa Stravy).

2. Princezná Pepa

Ktorý vrchol sa jej najviac páčil?:
Kojšovka, lebo to bolo iba do kopca a potom iba z kopca a dala si tam vyprážaný syr :-).
A druhý sa jej páčil Lovecký zámoček, lebo tam šli od babky z Ruskova.

Ktorý sa jej nepáčil?:
Nevie si vybrať, ale asi kóta 311 Grunt, lebo to hľadali ako ihlu v kope ihiel. A ešte sa jej nepáčila Skalka, lebo ocko vybral trasu, kade ani líšky nechodia.

Na budúci rok?:
Jednoznačne Kojšovka, aj s vyprážaným syrom a dvojitou porciou hranoliek 🙂

Zostávajúce vrcholy: Áno, chystá sa… A prečo? ….lebo musí.

Koľko najazdených Km?:
To veru nevie, nemerali, asi najdlhšia trasa bola na kótu Grúň – 35km.

Celkové dojmy?:
Niektoré vrcholy boli ťažké, niektoré boli ľahké. Na niektorých bola zábava, na niektorých taká polovičná. Aj si na niektorých pozrela prírodu.

Zhodnotenie slovami 8-ročnej slečny:
Som rada, že sme išli von a že som znova princezná. Väčšinou sa mi nechcelo ísť, ale keď už som bola na vrchole, tak som bola rada, že som to dokázala. Väčšinou mi ocko už ani nepomáhal. Ale s vyprážaným syrom mi pomohol.

3. Viceprinc Theiszik

10 vrcholov detskej koruny absolvoval v čase: 20.3.-8.5.2021. Mamka vybrala pre výjazdy vrcholy Okrúhly vrch, Folkmárska skala, Tri chotáre, Svinica, Tri studničky, Mošník, Hačavské sedlo, Hradová, Byster-Grňuň, Kašajovka a Severovýchodný okruh.

Napísal nám:
O projekte VKA som sa dozvedel od mamky, ktorá nás spolu zaregistrovala.
Najkrajší vrchol bol Mošník, lebo sme si tam mohli aj v apríli postaviť snehuliaka :-). Na vrchole bol ešte sneh a tak sme si vyskúšali aj „lyžovanie“ dole vrcholom na dvoch kolesách, bolo to „mega!“
Najľahší vrchol boli Tri chotáre – lebo to bolo také rovinaté a už sme tam boli…
Najťažší vrchol bol Skalka – lebo asi kilometer od vrcholu som dostal neopraviteľný defekt a tak sme chvíľu museli bicykle tlačiť. Na ceste z vrcholu sme ešte asi 3x nafúkali koleso, takže som zišiel trochu nižšie, ale nakoniec som musel opäť tlačiť, tak sme sa vybrali po zelenej značke lesom, kde to vyzeralo ako v Harry Potterovi.

Projektu sa rád zúčastním aj nabudúci rok. Všetkých 10 vrcholov sa mi veľmi páčilo. Spolu s mamkou ešte chcem ísť určite Kojšovku, Kozinec a Horný Medzev.

VKA je výborný projekt, hlavne na pohyb a kondičku po karanténe. Doteraz som nevedel, že niečo také zaujímavé existuje. Najviac sa mi páčilo, že som sa mohol bicyklovať a byť s mamkou (dlho sme takto neboli). Zažili sme veľa príhod a ďakujem Vám za to. Teším sa na ďalšiu sezónu VKA.

4. Sebi

Sebastien (11) a Nathaniel (8) sú dvaja bratia, ktorí sa na seba veľmi podobajú, a to nielen vzhľadom, ale aj svojou húževnatosťou.

Spolu so svojimi rodičmi pekný výjazd za výjazdom od 1.4. (ako prvá padla Hradová) až do 27.7. prešli cez 10 vybraných vrcholov. A nevyberali len tie najľahšie, ale načreli aj do tých najťažších – padla aj Kojšovka a Kozivec.

Na naše všetečné otázky odpovedali spoločne:
Ako sme sa dozvedeli o korune? Vlastne ani nevieme, to mama vždy s niečim príde.
Ktorý vrchol bol najkrajší? Severovýchodný okruh, aj keď sme zablúdili.
Ktorý vrchol bol najťažší? Kojšovská hoľa, lebo to bolo stále do kopca a ja som bol po Covide a ťažko sa mi dýchalo.
Zúčastníš sa aj na budúci rok? No jasné!
Ktorý vrchol by si si zopakoval? Severovýchodný okruh.
Ktorý vrchol už nikdy viac? Irenkinu studničku – toto treba vysvetlliť, lebo sa s rodičmi vydali akože skratkou od Kavečian a samozrejme nie a nie nájsť správnu cestu a trafiť.

Spolu sme najazdili 209,54 km s prevýšením 5.258m a mama skonštatovala, že sme už v základnom tábore.

A krátky príbeh na záver:
No to ,že sme pár krát zablúdili, nevadí. Ale keď sme išli na Irenkinu studničku z Hrešnej a nevedeli sme ju nájsť začal plač „mami mne sa aj prvouku treba učiť a čo keď nás tu zožerie medveď. A my sa odtiaľ už nikdy nedostaneme.“

A mama povedala, že heslo Jenčíkovcov je: „dáme to a nevzdávame sa aj keď potlačíme“

5. Nathaniel

Sebastien (11) a Nathaniel (8) sú dvaja bratia, ktorí sa na seba veľmi podobajú, a to nielen vzhľadom, ale aj svojou húževnatosťou.

Spolu so svojimi rodičmi pekný výjazd za výjazdom od 1.4. (ako prvá padla Hradová) až do 27.7. prešli cez 10 vybraných vrcholov. A nevyberali len tie najľahšie, ale načreli aj do tých najťažších – padla aj Kojšovka a Kozivec.

Na naše všetečné otázky odpovedali spoločne:
Ako sme sa dozvedeli o korune? Vlastne ani nevieme, to mama vždy s niečím príde.
Ktorý vrchol bol najkrajší? Kojšovská hoľa.
Ktorý bol najťažší? Pre mňa Severovýchodný okruh, lebo posledný bod sme nevedeli nájsť a zablúdili sme.
Zúčastníš sa aj budúci rok? Áno.
Ktorý vrchol by si si chcel zopakovať? Asi aj ja severovýchodný okruh.
Ktorý vrchol už nikdy viac? Irenkina studnička.

Spolu sme najazdili 209,54 km s prevýšením: 5.258 prevýšenia a mama skonštatovala, že sme už v základnom tábore.

A krátky príbeh na záver:
Nathaniel šliapal hore Kozincom do kopca a zrazu „vieš čo mami, pani Učiteľka pribrala ale ona je taká krásna, že aj na miss môže ísť. A zrazu to dieťa malo ten kopec vyšliapaný.

A mama povedala, že heslo Jenčíkovcov je: „dáme to a nevzdávame sa aj keď potlačíme“

6. Riško

Riško absolvoval 10 vybraných bodov koruny na 7 výjazdov od 5.7. so 21.8.2021.

Nechal sa zlákať ockovým nadšeným rozprávaním o tom, aké je to super prekonať všetky prekážky a vlastnými silami sa vyštverať až na vrchol kopca. Vybral si týchto 10 vrcholov – a veru to neboli tie najľahšie: Kojšovka, Studnička Juhaz, Irenkina studnička, Lovecký zámoček, kostol Svinica, Tri studničky, Vyšný Medzev, Mošník, Hradová, Skalka.

Najviac sa páčil – Mošník. Hlavne potom parádny a rýchly zjazd z neho až ku gejzíru v Herľanoch. Najľahšia bola Irenkina studnička, až na ten záver – z Košíc pekne rovinatá trať aj s občerstvením na zmrzline v Kostoľanoch. To kadiaľ išli po rovine, všetci vieme a radšej nezverejňujeme. Opakovať treba určite – Tri studničky. To bolo najobľúbenejšie, lebo tam chodíme často aj pešo v rámci vychádzok na huby, alebo túr na Lajošku. Neopakovať už nikdy – najprv zaznela Kojšovka, dala poriadne zabrať cestou hore, ale potom keď sa to zhodnotilo ako celok – ten zjazd dole bol najkrajším zážitkom v rámci celej VKA. Takže určite nechať Kojšovku, i keď na budúci rok si ju asi nevyberie. Celkové hodnotenie – každému výjazdu predchádzalo frfľanie a žiadosti o špeciálnu motiváciu v podobe extra hodín na počítači navyše.

Ale napokon to išlo bez reptania a najlepší bol záverečný verdikt:
Teraz som naozaj šťastný. Zrazu ma každý chváli a zo všetkých strán počúvam uznanlivé slová. Kedy bude to vyhodnotenie na Bankove? Teraz by som tam išiel aj hneď.

7. Kubko

O korune sa dozvedel od tatka a potom ho ja zverboval, aby sa vydali zdolávať vrcholy spolu.

Najkrajšie boli Tri studničky, lebo tam videli aj srnku.

Najťažšia bola Kóta 311 Grúň, lebo ju hľadali všade naokolo a šli cez vysokú burinu a žihľavu a popod drôtený plot

Nechcel by už ísť na Hačavu, lebo tlačil bicykel po kamenistej ceste a musel ísť pešo a zle sa mu išlo.

Zatiaľ nebol navyknutý na dlhé trasy, bicykel má len druhý rok a minulý rok si ho veľmi neužil. Samozrejme jazdili s tatkom aj inakadiaľ, napríklad okolo Hornádu z Krásnej do Nižnej Myšle, na Klatovianku a odtiaľ až do Košíc.

Každý vrchol zdolal osobitne, veď korunu si treba užiť a práve preto, že nie je ešte veľmi skúsený cyklista, vybrali si tie ľahšie vrcholy – Hradovú, Studničku Juhász, studničku Irenka, Tri studničky, Tri chotáre, Kótu 311, Svinica, Lovecký zámoček, Medzev a Hačava. Celkom 65 km s prevýšením 1 866 m.