Vyhodnotenie - Deti do 15r. 2023

1. Princ Miško

Miško v svojej kategórii kraľuje od samého začiatku, už aby nám vyrástol a prehupol sa medzi dospelákov, lebo nikoho iného k slovu nepustí.

Svojich povinných 10 vrcholov zdolal na 8 výjazdov a najazdil pritom cca. 120 km s prevýšením 2291m. Najviac sa mu páčil Garamboš, lebo tam boli s veľkou partiou rodinných priateľov a ešte aj opekali. Najťažším vrcholom bola Hradská, ale aj tak sa veľmi páčila. Už by nechcel ísť na kaplnku Návrat k čistým prameňom. Aj keď tam bolo veľa kešiek, bolo tam hrozné bahno a museli tlačiť.
Chcel by sa ešte vrátiť do Debrade, lebo nielen na vyvieračke, ale aj v dedine je toho veľa na pozeranie.

Na otázku, či bude jazdiť aj nabudúce, odpovedal stručne a jasne – áno! Nečudujeme sa, pri takom obetavom tatovi, ktorý si vrcholy najprv prejde sám a až potom tam vezme rodinu, sa to ani inak nedá.

Pre rok 2024 by uvítal Lajošku, ak už bude otvorená (to aj my!) a tento rok určite ešte neskončil, na niektoré ďalšie vrcholy sa ešte pozrie.

2. Princezná Julka

10 bodov detskej koruny absolvovala s tatom, tentoraz bez brata, ktorý sa ešte doma lieči, ale vraj sa pridá neskôr. Absolvovala spolu 6 výjazdov. Najviac sa jej podarilo zdolať 2 vrcholy za 1 deň – Lesnica a Prielohy (čo bolo veru poriadne ťažké pri tom prevýšení), Regéc s Paulínskym kláštorom a Ladislavova vyvieračka s Návratom k čistým prameňom.

Spolu sme najazdili asi 150 km s prevýšením 3500 m. Najkrajšie boli pre ňu vrcholy hrad Regéc a poľana Prielohy. Najťažší bol Návrat k čistým prameňom – hrozné blato, ten bicykel teda neostal čistý. A preto by tento vrchol už nechcela viackrát opakovať. Najpríjemnejší výjazd bol k Hubertovej kaplnke, mohla by sa niekedy zopakovať.

A či bude jazdiť aj narok? No to je predsa jasné, že áno, veď jazdila už aj vlani. Tatko je dostatočnou motiváciou.

Navrhla nám, aby sme špeciálne pre deti pripravili niekoľko ľahšie dostupných vrcholov, kam by nebolo z Košíc treba cestovať – napr. Klatovianku, Jahodnú tak, ako to majú niektoré iné koruny (aha, slečna diskutuje s tatom, ktorý prevetral už veľa iných korún).

Dala nám aj jeden tajný tip – a trafila presne, už je pripravený.