Vyhodnotenie - Deti do 15r. 2023

1. Princ Miško

Miško v svojej kategórii kraľuje od samého začiatku, už aby nám vyrástol a prehupol sa medzi dospelákov, lebo nikoho iného k slovu nepustí.

Svojich povinných 10 vrcholov zdolal na 8 výjazdov a najazdil pritom cca. 120 km s prevýšením 2291m. Najviac sa mu páčil Garamboš, lebo tam boli s veľkou partiou rodinných priateľov a ešte aj opekali. Najťažším vrcholom bola Hradská, ale aj tak sa veľmi páčila. Už by nechcel ísť na kaplnku Návrat k čistým prameňom. Aj keď tam bolo veľa kešiek, bolo tam hrozné bahno a museli tlačiť.
Chcel by sa ešte vrátiť do Debrade, lebo nielen na vyvieračke, ale aj v dedine je toho veľa na pozeranie.

Na otázku, či bude jazdiť aj nabudúce, odpovedal stručne a jasne – áno! Nečudujeme sa, pri takom obetavom tatovi, ktorý si vrcholy najprv prejde sám a až potom tam vezme rodinu, sa to ani inak nedá.

Pre rok 2024 by uvítal Lajošku, ak už bude otvorená (to aj my!) a tento rok určite ešte neskončil, na niektoré ďalšie vrcholy sa ešte pozrie.

2. Princezná Julka

10 bodov detskej koruny absolvovala s tatom, tentoraz bez brata, ktorý sa ešte doma lieči, ale vraj sa pridá neskôr. Absolvovala spolu 6 výjazdov. Najviac sa jej podarilo zdolať 2 vrcholy za 1 deň – Lesnica a Prielohy (čo bolo veru poriadne ťažké pri tom prevýšení), Regéc s Paulínskym kláštorom a Ladislavova vyvieračka s Návratom k čistým prameňom.

Spolu sme najazdili asi 150 km s prevýšením 3500 m. Najkrajšie boli pre ňu vrcholy hrad Regéc a poľana Prielohy. Najťažší bol Návrat k čistým prameňom – hrozné blato, ten bicykel teda neostal čistý. A preto by tento vrchol už nechcela viackrát opakovať. Najpríjemnejší výjazd bol k Hubertovej kaplnke, mohla by sa niekedy zopakovať.

A či bude jazdiť aj narok? No to je predsa jasné, že áno, veď jazdila už aj vlani. Tatko je dostatočnou motiváciou.

Navrhla nám, aby sme špeciálne pre deti pripravili niekoľko ľahšie dostupných vrcholov, kam by nebolo z Košíc treba cestovať – napr. Klatovianku, Jahodnú tak, ako to majú niektoré iné koruny (aha, slečna diskutuje s tatom, ktorý prevetral už veľa iných korún).

Dala nám aj jeden tajný tip – a trafila presne, už je pripravený.

3. Tomas

S bratrancom Miškom a strýkom Marfedom podnikol 7 výjazdov, na ktorých najazdil asi 100 km s prevýšením 1981 m.

Najviac za jeden deň zdolal 3 vrcholy – Ladislavovu vyvieračku, kaplnku v Čiernej Moldave a kaplnku Návrat k čistým prameňom.

Za najťažší považuje Návrat k čistým prameňom, i keď ho zdolali už po novej trase od zelenej značky. Preto by už nechcel, aby sa zopakoval.

Najviac sa mu páčil Garamboš, lebo vtedy mali aj s rodinou a kamarátmi veľkú opekačku.

Samozrejme, že sa chystá jazdiť aj na budúci rok a už sa teší na nové vrcholy.

A tip na rok 2024? Veľmi  rád by sa pozrel na jazero Izra.

4. Riško Jesenský

Riško sa tento rok nechal predbehnúť svojou sestrou Julkou, ale to vraj len pre zdravotný hendikep, ktorý ho na chvíľku v bicyklovaní pribrzdil.

Na 10 detských vrcholov mu stačilo 6 výjazdov. Štyri výjazdy boli spoločné s Julkou a potom v septembri si dali s tatkom ešte 2 samostatné „pánske jazdy“.

Najťažší výjazd bol prvý – Lesnica, Prielohy a Jožkova lavička. Ale záver, to bola taká cyklo chuťovka – výjazd na krásnu lúku Hradská údolím Svinky a späť cez Sopotnicu.

Najviac sa mu páčila Ladislavova vyvieračka a Rastlinný kostol. Hubertova kaplnka v Čiernej Moldave bola tiež pekná, tam by sa ešte rád pozrel.

Najťažšie boli pre Riška Prielohy, ale je to veľmi pekný vrchol.

Studnička Návraty k čistým prameňom je pekná, ale pre zlý prístup ju už nechce viac v zozname vrcholov.

A či bude jazdiť korunu aj na budúci rok? No samozrejme, veď jazdil aj vlani, tak prečo nie. Ale mohlo by byť viac vrcholov pre deti v blízkom okolí Košíc – napríklad taký Slafkovský štít…. 😊