Vyhodnotenie - Muži 2023

1. Kráľ koruny – Stechas

Sympatické, ako elegantne zvládol tento minuloročný kráľ svoj reparát – našťastie tentokrát bez zranenia a v plnej pohode.

Jeho trasy sú skutočne impozantné a vidieť, že im predchádzala dôsledná príprava nad mapou. Za 4 dni 479 km (151+120+91+117) s prevýšením 9 171 m.

Nevyhol sa ani technickej poruche, keď musel svojho tátoša na jeden deň nechať v servise.

Z kopcov sa mu najviac páčil Tereš – zrejme vychytil pekné výhľadové počasie.

Najťažším bol prameň Myslavského potoka, najmä preto, že už išiel s pokazeným bicyklom a navyše bolo veľa popadaných konárov. Preto by ho už radšej neopakoval.

Korunu sa samozrejme chystá jazdiť aj na budúci rok.

Iné koruny zatiaľ nevyskúšal.

Na záver nám odkázal toto:

„Ďakujem za inšpiráciu vo forme vrcholov, ktoré sú dostupné aj z Košíc. Vrcholy sa dali pekne kombinovať a niektoré z nich boli náročné len kvôli popadaným stromom a vetru. Teším sa čo vymyslíte o rok.“

Ďakujeme, budeme sa snažiť.

2. Prvý vicekráľ Gogen

Gogen je skúsený harcovník, ktorý si v r. 2022 korunu dokonca otočil aj zdokumentoval dvakrát a tento rok si pridal aj PešoVKU s rodinou.

Tento rok najazdil spolu 496,95 km s prevýšením 10 389 m. 

Korunu zdolal na 6 výjazdov.

Najviac sa mu páčila chata Zálom – jeden z vrcholov okruhu a najťažším bol Sotákov kríž na Makovici.

Ani jeden vrchol mu nebol taký nepríjemný, aby ho chcel naveky vyradiť. Naopak navrhol nám, aby chata Zálom bola v niektorom z ďalších ročníkov samostatným vrcholom.

VKA robil na bicykli, robí tento rok na obidva spôsoby a bude robiť aj v ďalších rokoch. 

O ostatných korunách vie, ale zatiaľ sa na ne nevydal.

Dal nám asi 15 návrhov na ďalšie vrcholy – v niektorých sme sa zhodli, niektoré nepoznáme, budeme konzultovať.

3. Martinviszlai

Martina sa netreba pýtať, odkiaľ sa o korune dozvedel, je už náš dlhodobý priaznivec.

Na svojich 11 výjazdoch najazdil spolu 390 km s prevýšením 9100 m. Vrcholy zdolával väčšinou priamo z Košíc na biku, ale pomohol si v priblížení aj autom.

Najviac sa mu páčili Ladislavova vyvieračka, nová trasa do Hačavy je krásna.

Najťažšia bola paradoxne Čierna Moldava, a to len preto, že si ju nevedel logisticky spojiť s ničím iným, ale inak boli všetky vrcholy fajn.

Zaujímavým spestrením bol pre neho výjazd na Slanský hrad – ozvláštnilo to lokalitu.

Nemá taký, ktorý by chcel naveky vymazať zo zoznamu cieľov koruny. Páčili sa mu všetky. V budúcom roku by uvítal nejaké tzv. „hraničné vrcholy! S Maďarskom, od ktorých spravidla človek nič nečaká a príjemne ho prekvapia.

Takže aj my dúfame, že na budúci rok opäť niečím prekvapíme.

4. Marker

Svoje výkony si presne nezaznamenával, takže nám ani neposkytol presné štatistiky. Najviac však v jednom výjazde zaznamenal 3 vrcholy. Na približovanie používali auto, ktoré nechávali na mieste väčšinou presne podľa popisu trasy vo VKA (to nás teší, že sme boli užitoční).

Najviac sa mu páčil vrchol Makovica-Sotákov kríž.

Najťažší bol vrchol 6-kaplnka Návrat k čistým prameňom, možno preto, že kvôli dažďom viac tlačili ako jazdili. A preto by ho už nechcel viackrát opakovať.

A ktorý vrchol opakovať? No predsa Kojšovku, tá musí byť.

O našej korune sa pred 2 rokmi dozvedel od brata a tento rok už jazdil druhýkrát. O iných korunách vie, ale zatiaľ ich nejazdil.

Neodvažuje sa navrhovať nové vrcholy, lebo si myslí, že okolie Košíc až tak dobre nepozná, ale nechal organizátorom pekný odkaz:

„Čo odkázať organizátorom? Snáď len pochváliť za organizáciu. Pozeral som si aj ostatné koruny a tá abovská (stránka, popisy, organizácia) je z môjho pohľadu najlepšia.“

Veľmi pekne ďakujeme za uznanie.

5. Jurosh

Objavoval sa na fotkách niektorých ďalších vrchárov už počas roka, ale až teraz zaslal všetkých 20 vrcholov pekne pokope naraz.

Na zdolanie koruny potreboval 12 výjazdov, maximálny počet vrcholov v jeden deň bol 3.

Spolu najazdil 435 km a prevýšením 9 498 m. Ako približovadlo použil aj auto, keďže po asfalte medzi autami nerád jazdí.

Najviac sa mu páčila Ladislavova vyvieračka – veľmi príjemný výjazd a krásne prostredie.

Najťažším boli Prielohy – prečo? Lebo tlačil opačnou strmou stranou. Ale je to čarovné miesto.

Ktorý vrchol by zopakoval aj nabudúce? Doslova všetky okolo Košíc tak, aby mohol vyraziť z domu a nemusel cestovať autom.

A odkaz pre organizátorov?

„Prijal by som rýchlejšie odosielanie fotiek bez vypisovania údajov (meno, login a pod). Inak to bolo super – vďaka za trasy, GPX tie veľmi pomohli pri plánovaní, aj keď niekoľko začiatočníckych plánovacích chýb som urobil aj napriek tomu.“