Vyhodnotenie - PešoVKA 2024

1. No Ja – kráľovná pešoVKA

Karin „vybehla“ na prvý vrchol hneď ako jej to traja chlapi v chalupe umožnili, teda v nedeľu 17. marca. Keďže sa o ňu jej chlapi boja, našiel sa aj bodyguard, odhodlaný brániť pred medveďom svoj poklad aj vlastným telom a do hlbokých lesov Volovských vrchov ju sprevádzal behom a sem-tam sa pridali aj malí ochrancovia na bicykloch.

Korunu prebehla za 9 dní a „hotovo“ zahlásila 1. apríla symbolicky na novootvorenej chate Lajoška.

Nabehala pri tom 149,5 km a prevýšením 3 905 m. Kde sa dalo, pekne si to pospájala, najzaujímavejšie bolo asi na Pešovke spojiť Kojšovskú hoľu s chatou Úboč – podarilo sa.

Najviac sa jej páčili chata Lajoška a útulňa Polianka. Najťažšou boli paradoxne kúpele Borda (no, keď tam niekto beží z Herlianskeho sedla tam a späť, niet sa čo čudovať).

Krásna je odpoveď na otázku, ktorý vrchol už neopakovať – „Ťažko povedať, každý sa dá zabehnúť“ – ďakujeme za takéto stanovisko….

A či využíva odporúčané trasy? …no, odpoveď znie „Áno. Žiaľ ja aj tak poblúdim.“ Ďakujeme, že nám tak verí a nechá sa viesť.

S korunou bicykluje a behá po Above už 3. rok a ďalej behať bude – aj tento rok, lebo malé Ninja korytnačky potrebujú doprovod.

A ktorý vrchol opakovať? Odpoveď je stručná a jasná – „Lajošku chcem!“