Vyhodnotenie - Deti do 15r. 2024

1. Princezná Hanka

Malá 9-ročná slečna absolvovala svojich 10 vrcholov s tatkom a navyše často aj s 2-ročným bračekom v sedačke na tatovom bicykli.

Na svojich 10 vrcholov potrebovala 9 výjazdov, podarilo sa im spojiť 2 vrcholy do jedného výjazdu. Spolu najazdili 74,54 km a prevýšením 1 072 m. Krásnu odpoveď sme dostali na otázku, ktorý vrchol sa Ti páčil najviac?

„Všetky… 😊“

Najťažšia bola studničky U víly Amálky. A zopakovať si chceme všetky.

Tato používa na plánovanie mapy.cz a na zaznamenávanie Stravu. Stránkou koruny sa inšpirujeme, ale vždy si pekne pripravíme vlastnú trasu.

Ako sa o nás s tatom dozvedeli? Hľadali na internete pekné miesta okolo Košíc a narazili na stránku Abovskej koruny…. V kolonke návrhy a námety sme si našli odkaz, že: „všetko sa nám páči!“

A pri tipoch na ročník 2025 nám svieti: sútok Torysy a Hornádu a „do mesta na zmrzku…“ – to je výzva. Kto vie, kde je v Košiciach najvyššie položená zmrzlináreň?

2. Princ Miško

Na záver dotazníka dodal – som princ – už zasa. Na budúci rok už to prenechám niekomu inému. Ešte by som asi raz mohol, lebo ešte mám len 13 rokov, ale nech si radosť z víťazstva užije aj niekto iný. Tak to je výzva pre všetkých mladých cyklistov.

S tatom podnikol 7 výjazdov a najazdil okolo 100 km s prevýšením 1 300 m.

Najkrajší bol podľa neho vysielač nad Nižnou Hutkou – pre krásne výhľady a následné hranolky za odmenu.

Detské vrcholy boli veľmi dobrý nápad, mohli sme ich robiť „z domu do domu“, nebolo treba cestovať, len bicyklovať. Bolo to teda naozaj EKO…

Ešte nejaké vrcholy s ockom určite pôjdem, minimálne sme si sľúbili guláš na Lajoške.

A či pôjdem korunu aj na budúci rok? No to je predsa jasné, pekné miesta rád vždy navštívim.