11. Pomník zradenej lásky

620 m n.m., GPS: 48.8926528N, 21.1013708E

Na peknom mieste s vyhliadkou na Lodinské lúky je neďaleko od žltej turistickej značky skupinka stromov (ihličnany, aj listnáče). Pod nimi sú lavičky, neďaleko ohnisko a na kmeni mohutnej borovice je upevnený drevený disk – pomník zradenej lásky.

Foto: Foto pri drevenom pomníku na strome (na borovici).

Dĺžka prístupu/prevýšenie: Z Malej Lodiny | 5,0 km/375 m

Popis trasy:
Z Malej Lodiny sa vydáme po ceste smerom na Ružín spolu s modrou značkou. Tesne pred tabuľkou konca obce odbočuje doprava cesta pomedzi rodinné domy, čoskoro sa mení na štrkovú, vchádza do lesa a začína stúpať. Na veľkej zákrute pri prechode ponad potok sa pripája k modrej značke a s ňou strmo stúpa na Lodinské lúky. Pri chatke na lúkach odbočíme so žltou značkou doľava a táto nás pohodlne lúkami dovedie až do cieľa. Návrat možný rovnako alebo trošku naokolo z Lodinských lúk od chatky ďalej po zelenom Krajinnom chodníku (značený na mapy.cz, nie však v teréne), ktorý nás privedie na Cestu hrdinov SNP v doline Sopotnice.

Ak by ste chceli ísť cez Bystrú, odporúčame opačný smer od Klenova, to stúpanie po žltej na modrú nie je pre väčšinu štandardných bikerov jazditeľné v sedle. Gpx na stiahnutie…

Na tomto vrchole pre rok 2022 kraľuje vrchár: Stechas

Trasa prístupu:

Celková vzdialenosť: 5.05 km
Celkovo stúpanie: 406 m
Celkové klesanie: -80 m
Download file: VKA22_11_Lodinske_luky_z_Lodiny.gpx

Galéria fotiek z trasy a vrchola: